Ku të firmos...?!

Publikuar më: 30/01/2013
banking

Sa leke do marr une dhe ku te firmos?... Kjo eshte fraza qe konsumatori mesatar shqiptar perdor kur vjen stadi i fundit per te marre kredine. Ne pamje te pare nuk ka gje te keqe, problemi eshte se ky per te eshte stadi i pare dhe i fundit. Kjo eshte edhe arsyeja pse shume njerez kane marre ne qafe veten kur jane bere pjese e mardhenieve financiare pa patur inforamacionin e nevojshem. Asimetria e informacionit eshte ceshtje thelbesore ne shkencat ekonomike dhe trajtohet gjeresisht ne mikroekonomi, menaxhim, finance dhe marketing. Me fjale me te thjeshta asimetria e informacionit eshte situata qe ndodh ndermjet nje klienti injorant dhe bankes se specializuar. Dmth: Ti nisesh per te marre nje kredi pa patur idene se cfar ka ajo nga mbrapa, ndersa ne krahun tjeter qendron banka duke ditur cdo detaj te mundshem. Kur them klient injorant e egzagjeroj qellimisht, se edhe po te qe klienti i zgjuar prap kjo asimetri do te egzistonte ne te tille mardhenie. Per ta bere me te thjeshte akoma: Ai qe shet nje makine e di shume mire se ku i calon gomari, ndersa ai qe e blen sado ta kontrolloje do besoje cfar i thot shitesi. Fraza 'ku do firmos dhe sa leke do marr' eshte problemi i pare qe vjen si rezultat e injorances financiare te konsumatorit shqiptar. Ne kete mardhenie jane dy pale: banka dhe klienti. Si fillim, per klientin thame qe eshte i pa informuar. Megjithate, kjo nuk do te thote se eshte thjesht budalla ose injorant. Psh: Loni i cili eshte me shkolle te mesme dhe per hir te financimit te parukerise se nuses i duhet nje kredi. Po nderkohe eshte dhe Beni i cili eshte inxhinier ndertimi dhe gjithashtu ka nevoje per nje kredi. Te dy keta nuk kane ndryshim ne momentin qe vihen ne mardhenie me banken, sepse asnjeri nuk ka njohuri te specializuara ne fushen e financave. Ndryshimi mes te te dyve eshte ky: Loni per te marre nje kredi pyet te afermin e pare qe i vjen ne mendje qe ka marre nje kredi. E zeme hallen. Halla i thote qe te filan banke ishte shume e mire kredia dhe goca qeshte shume bukur. Edhe Loni thote do ta marr atje se atje e ka marre dhe halla ime. Besoj kuptohet thelbi i Lonit, per te mos u zjgatur me shume me te. Ne krahun tjeter eshte Beni i cili ka nje formim me te mire intelektual. Beni i drejtohet dikujt qe 'merr vesh nga ajo pune' dhe e pyet per informacion me te detajuar per hilete e kredise dhe te bankave. Ju siguroj se ne pothuajse mbi 90% te rasteve Beni del me i fituar se Loni. Pra e gjithe ideja eshte qe kur shkon ne gjykate ti merr nje avokat, edhe kur i drejtohesh bankes duhet te pajtosh nje konsulent. Banka eshe si gjykata, po nuk pate perfaqsuesin tend te zotin ka dhe shanse qe te mos gjesh drejtesine e duhur... Si fillim kjo ishte pikpamja e klientit, e atij qe ne te gjitha rastet ka me pak informacion se banka. Ndersa ne krahun tjeter eshte banka, institucioni financiar qe ofron sherbime kundrejt nje pagese. Ose po te zgjatesha me tej, eshte ai ndermjetsuesi financiar i tregut. Njerezit kujtojne se kur shkon ne banke eshte njesoj si te blesh nje buke, pra cmimi eshte fiks. Nuk e ke idene se sa mund te negociosh me banken! Bankat ne Shqiperi jane si mamutha dhe jo shume te zhvilluara ne te gjitha aspektet. Nje arsye eshte per fajin e tyre sepse nuk kane punuar si duhet, dhe tjetra eshte se klientela eshte e pa edukuar dhe zhvilluar ne kerkesat financiare. Ne logjiken e ekonomistit edhe kjo e dyta si arsye i bie te jete e bankes. Dmth i bie bankes pergjegjesia ti edukoje dhe ti zhvilloje nevojat e tyre. Bill Gates po sheron gjithe Afriken nga malarja qe me pas tu shesi kompjutera ekologjik por qe operojne Microsoft Windows (create the freakin demand!!!). Problemet me bankat fillojne qe nga stafet e pa trajnuar, menaxheret e dobet, marja ne pune e agronomeve ne vend te ekonomistve, reziqet  e tregut, etj. Bankat kane nje karakter primitiv. Nuk eshte e vertete ajo qe thuhet se cmimet jane konkuruese, aspak! Jane cmimet me te larta ne Evrope duke i krahasuar me fuqine blerese. Kane dobesira te theksuara ne sherbim. Psh nje shqiptar e ka te pamundur te bleje ne internet po nuk pati karte krediti. Por qe te kesh karte krediti duhet te kesh nje minimum prej $500 e per te mos fol me teper per komisionet. Ose absurdi me i madh: Kur ti je i pakenaqur nga nje banke dhe do te mbyllesh llogarine tende bastarde dhe te ikesh, e di ca ndodh?! Ti je i detyruar te paguash 15 mije leke te vjetra per te mbyllur llogarine. Tmerr!!! Eshte njesoj si te marresh buke te dyqani poshte shtepise, dhe nje te marte te zeze e more buken te dyqani tjeter. Ky i pari te shikon dhe te thote tani qe e more buken atje do me japesh mua 10 mije leke se ike te tjetri. Ketu vertet eshte faji i autoritetit te konkurences dhe atij pallavraxhiut te mbrojtjes se konsumatorit, por gjithashtu tregon se sa primitive jane bankat. Nuk e kuptoj se kush i fantazon komisione te tilla. Megjithate, duket se ne fund te tunelit do ket pak drite. Nuk eshte problemi me individet, se nuk e kane kuptuar akoma se sa u kushton banka dhe te tjera kosto financiare, por bizneset ne anen tjeter kane filluar te ndergjegjesohen. Kane kuptuar se keshtu nuk ecet me, komisionet jane tmerr, premiumet e riskut jane larte sa me sbehet, te marresh nje kredi ti i paguan bankes 2-fish e mos me shume. Por bizneset tani kerkojen konsolidim dhe formalizim tregu. Kerkojne nje strukture, mbrojtje, dhe konkurence. Nuk kerkojne me kredi ndermjet Agimit. Qe te marresh 30.000 euro kredi ti i jep nen dore oficerit te kredise 4000 euro dhe je ne rregull, ose shto dhe nje 500 euro per pershpejtim procedure dhe e mbyllim. Bizneset jane te lodhura me kete pune, jane frustruar dhe per kete arsye nje perfaqsues i konfindustrise po formulon jo mire kerkesat e tyre ne publik. Por per hir te se vertetes bankat kane tendence qe ta pranojne kete kerkese te biznesit sepse ekonomikisht 'makes sense'. Problemi eshte prap shqiptar, se si gjithmon duhet te behet me logjiken e te keqit te vetes. Biznesi qe te shkoje drejt atij drejtimi, duhet te mos punoje me me 2 bilance, duhet te jete me transparent dhe si rrjedhim me i hapur. Edhe ky hap do kohe qe te hyje ne praktike, ndoshta shume kohe. E rendesishme eshte se edhe bizneset po e kuptojne se metoda e punes me dy bilance, ne momentin qe tregu dhe shoqeria po konsolidohet, do dale demode… Si perfundim, gjerat vijne me kohen. me kohen vijne stadet, stadet vijne me pjekurine, pjekuria vjen me eksperiencen, dhe eksperienca do kohe per tu akumuluar. edhe tregu financiar shqiptar, si cdo gje tjeter do ndjeki te njejtin proces. Po sa te vije momenti ku te gjithe te ndjehen te mbrojtur dhe te barabarte ne treg do te duhet dhe shume kohe, ndaj noti mes peshkaqeneve do jete i domosdoshem. Kur ti pyet nje konsulent financiar eshte e njejta gje si pyet doktorin, avokatin, arkitektin, mesuesin, apo … Ne te gjitha rastet ose shpeton ose kursen!   p.s: te gjithe emrat e permendur me siper jane fiktiv dhe nuk i drejtohen ndonje njeriu konkret.

Jepi like:

Tregoi miletit:

Jepni komentin tuaj

{{ comment.text }}
Keni nevojë për një kredi urgjente për të shlyer borxhet tuaja apo një hua kapitali për të përmirësuar biznesin tuaj? Jeni refuzuar nga bankat dhe agjencitë e tjera financiare? Keni nevojë për një konsolidim kredie apo një hipotekë? Mos kërkoni më tej, sepse ne jemi këtu për të lënë prapa të gjitha problemet tuaja financiare. Na kontaktoni me email: jurgenstefanfinancialservice@gmail.com jurgenstefanfinancialservice@outlook.com Ose Whatsapp: +919654763221 +2348071917956 Këto janë Shërbimi Financiar Jurgen Stefan. Ne ofrojmë kredi për të interesuarit me një interes të arsyeshëm prej 3%. Gama është nga 5,000,00 euro deri në 100,000,000.00 euro.
Kam nevojë urgjente për një kredi Whatsapp për Jurgen Stefan https://wa.me/+2348071917956 Keni nevojë për një kredi urgjente për të shlyer borxhet tuaja apo një hua kapitali për të përmirësuar biznesin tuaj? Jeni refuzuar nga bankat dhe agjencitë e tjera financiare? Keni nevojë për një konsolidim kredie apo një hipotekë? Mos kërkoni më tej, sepse ne jemi këtu për të lënë prapa të gjitha problemet tuaja financiare. Na kontaktoni me email: jurgenstefanfinancialservice@gmail.com jurgenstefanfinancialservice@outlook.com Whatsapp:+2348071917956 Këto janë Shërbimi Financiar Jurgen Stefan. Ne ofrojmë kredi për të interesuarit me një interes të arsyeshëm prej 3%. Gama është nga 5,000,00 €. në 100,000,000,00 €.
Kam nevojë urgjente për një kredi Whatsapp për Jurgen Stefan https://wa.me/+2348071917956 Keni nevojë për një kredi urgjente për të shlyer borxhet tuaja apo një hua kapitali për të përmirësuar biznesin tuaj? Jeni refuzuar nga bankat dhe agjencitë e tjera financiare? Keni nevojë për një konsolidim kredie apo një hipotekë? Mos kërkoni më tej, sepse ne jemi këtu për të lënë prapa të gjitha problemet tuaja financiare. Na kontaktoni me email: jurgenstefanfinancialservice@gmail.com jurgenstefanfinancialservice@outlook.com Whatsapp:+2348071917956 Këto janë Shërbimi Financiar Jurgen Stefan. Ne ofrojmë kredi për të interesuarit me një interes të arsyeshëm prej 3%. Gama është nga 5,000,00 €. në 100,000,000,00 €.
Kam nevojë urgjente për një kredi Whatsapp për Jurgen Stefan https://wa.me/+2348071917956 Keni nevojë për një kredi urgjente për të shlyer borxhet tuaja apo një hua kapitali për të përmirësuar biznesin tuaj? Jeni refuzuar nga bankat dhe agjencitë e tjera financiare? Keni nevojë për një konsolidim kredie apo një hipotekë? Mos kërkoni më tej, sepse ne jemi këtu për të lënë prapa të gjitha problemet tuaja financiare. Na kontaktoni me email: jurgenstefanfinancialservice@gmail.com jurgenstefanfinancialservice@outlook.com Whatsapp:+2348071917956 Këto janë Shërbimi Financiar Jurgen Stefan. Ne ofrojmë kredi për të interesuarit me një interes të arsyeshëm prej 3%. Gama është nga 5,000,00 €. deri në 100,000,000,00 €.
A keni nevojë për një kredi, unë jam një huadhënës privat, i besueshëm, i besueshëm; Ofroj kredi për biznese dhe individë me një interes të ulët dhe të përballueshëm 3%. Jeni duke kërkuar për një kredi biznesi, kredi personale, kredi për shtëpi, kredi për makinë, kredi studentore, hua për konsolidimin e borxhit, hua të pasiguruar dhe kapital sipërmarrës? Nëse një bankë ose institucion financiar ju ka refuzuar një kredi për një ose më shumë arsye. Ju jeni në vendin e duhur për vendimet tuaja për kredinë, ne ofrojmë kredi nga 2,000 € në 100,000,000.00 € për një periudhë shlyerjeje 1-20 vjeçare Kontaktoni: me email: bryanstefanloanfirm@outlook.com bryanstefanloanfirm@gmail.com ose whatsapp +919654763221 Bryan Stefan
Ne jemi të specializuar në shërbimet financiare, duke ofruar kredi lokale/ndërkombëtare, duke ofruar opsione huamarrjeje të siguruara dhe të pasigurta për individët dhe organet bashkëpunuese me një normë kredie shumë konkurruese dhe kushte fleksibël për të përmbushur çdo rrethanë financiare. Nuk ka rëndësi nëse keni një rezultat të dobët krediti, ne ende mund t'ju ofrojmë para të gatshme për të papriturat Na kontaktoni tani për hua të shpejta dhe të përballueshme për t'iu përshtatur të gjitha buxheteve dhe kërkesave: (atlantainfrafinn@gmail.com) WhatsApp: +919148049099
LOAN OFFER WITH 3% INTEREST RATE APPLY. Do you need finance to start up your own business or expand your business, Do you need funds to pay off your debt? We give out loans to interested individuals and companies who are seeking loans with good faith. Are you seriously in need of an urgent loan to contact us. Email: aabidullahaameen62@gmail.com LOAN APPLICATION DETAILS. First Name: Last Name: Date Of Birth: Address: Sex: Phone No: City: Zip Code: State: Country: Nationality: Occupation: Monthly Income: Loan Amount: Loan Duration: Purpose of the loan: Email: aabidullahaameen62@gmail.com LOAN OFFER APPLY TODAY FOR MORE INFO. Do you need finance to start up your own business or expand your business, Do you need funds to pay off your debt? We give out loans to interested individuals and companies who are seeking loans with good faith. Are you seriously in need of an urgent loan to contact us. Email: aabidullahaameen62@gmail.com LOAN APPLICATION DETAILS. First Name: Last Name: Date Of Birth: Address: Sex: Phone No: City: Zip Code: State: Country: Nationality: Occupation: Monthly Income: Loan Amount: Loan Duration: Purpose of the loan: Email: aabidullahaameen62@gmail.com
Keni nevojë për kredi urgjente për para Kam nevojë për një kredi urgjente nga Whatsapp për Fred Larry  https://wa.me/+967 737 371 424 Jeni burrë apo grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, Ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollarë, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Whatsapp: +967 737 371 424
Keni nevojë për kredi urgjente për para Kam nevojë për një kredi urgjente nga Whatsapp për Fred Larry  https://wa.me/+967 737 371 424 Jeni burrë apo grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, Ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollarë, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Whatsapp: +967 737 371 424
Kam nevojë për një kredi urgjente me email në https://wa.me/+447360506740 Jeni burrë apo grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, Ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Whatsapp: +447360506740
Ofroni një kredi të madhe dhe të shpejtë. euro paund dollarë në çdo monedhë Në rast urgjence (shpenzime mjekësore, shpenzime për ndërrimin e makinës, shpenzime riparimi, etj.). Ose për projekte më pak të rëndësishme (mundësi udhëtimi, mundësi investimi në pasuri të paluajtshme, makina të përdorura) me një normë interesi prej 2%. na kontaktoni në emailin (officeloan975@gmail.com)
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp:  +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp:  +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp:  +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
My name is Mohammed Ahsan I'm a financial Consultant of a reputable firm Operating out of the United Kingdom we provide Discrete Financial, Services for High Net Worth CEO's/Executives of Corporation & Senior Government Officials globally. What we do is Legal & within the ambit of the law but following the Leakage of the Infamous United Kingdom Papers & subsequent threat by the International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ) International Criminal Court (ICC) Below is what my Sender can offer. 1, MT103 gpi automatic 2, MT103 wire transfer 3, MT103 TT 4, MT103/202 manual download 5, SBLC lease and Purchase All bank instrument will be done via bank officer to bank officer, Receiver has to provide bank officer details on DOA all brokers are welcome and guarantee of there payment after successful deal kindly send me a message via email and WhatsApp. Email: mohammedahsan877@gmail.com WhatsApp- +19893413179
Përshëndetje zonja dhe zotërinj, keni nevojë për ndihmë financiare? Unë jam Max Bent. Unë jam një huadhënës dhe gjithashtu një këshilltar financiar. Keni nevojë për një kredi urgjente për të shlyer borxhet tuaja apo keni nevojë për një kredi kapitali për të zgjeruar biznesin tuaj? A jeni refuzuar nga bankat dhe institucionet e tjera financiare? Keni nevojë për konsolidim kredie apo hipotekë? Mos kërkoni më tej pasi ne jemi këtu për t'i bërë të gjitha problemet tuaja financiare një gjë të së kaluarës. Na kontaktoni me e-mail: oceanfmortgages@gmail.com oceanfmortgages@gmail.com Këto janë hipotekat e financave të Oqeanit. Ne ofrojmë kredi me një normë të arsyeshme interesi prej 2% për ata që janë të interesuar. Gama varion nga 5,000,00 Euro deri në një maksimum prej 100,000,000,00 Euro.
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu jemi gati të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, Jeni një burrë apo një grua biznesi? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani kreditore e certifikuar, ofrojmë kredi me një interes të ulët prej 3%, për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni nëpërmjet Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri Whatsapp: +2347061892843 Numri Whatsapp: +967737371424
A keni nevojë për një kredi, unë jam një huadhënës privat, i besueshëm, i besueshëm; U jap kredi kompanive dhe individëve me interes të ulët dhe të përballueshëm prej 3%. Po kërkoni një kredi biznesi, hua personale, hua për shtëpi, hua për makinë, hua studentore, hua për konsolidimin e borxhit, hua të pasiguruar dhe kapital sipërmarrës? Nëse ju është refuzuar një kredi nga një bankë ose institucion financiar për një ose më shumë arsye. Ju jeni në vendin e duhur për zgjidhjet e kredisë suaj, Ne japim hua nga 2,000 deri në 100,000,000,000.00 dollarë brenda periudhës së shlyerjes nga 1 deri në 20 vjet, në çdo pjesë të botës Email: (infrastructureloanfirm@gmail.com) Numri Whatsapp:  +2347061892843 Kontakti: Larry KREDI PA STRESI
A keni nevojë për një kredi, unë jam një huadhënës privat, i besueshëm, i besueshëm; U jap kredi kompanive dhe individëve me interes të ulët dhe të përballueshëm prej 3%. Po kërkoni një kredi biznesi, hua personale, hua për shtëpi, hua për makinë, hua studentore, hua për konsolidimin e borxhit, hua të pasiguruar dhe kapital sipërmarrës? Nëse ju është refuzuar një kredi nga një bankë ose institucion financiar për një ose më shumë arsye. Ju jeni në vendin e duhur për zgjidhjet e kredisë suaj, Ne japim hua nga 2,000 deri në 100,000,000,000.00 dollarë brenda periudhës së shlyerjes nga 1 deri në 20 vjet, në çdo pjesë të botës Email: (infrastructureloanfirm@gmail.com) Numri Whatsapp:  +2347061892843 Kontakti: Larry KREDI PA STRESI
A keni nevojë për një kredi, unë jam një huadhënës privat, i besueshëm, i besueshëm; U jap kredi kompanive dhe individëve me interes të ulët dhe të përballueshëm prej 3%. Po kërkoni një kredi biznesi, hua personale, hua për shtëpi, hua për makinë, hua studentore, hua për konsolidimin e borxhit, hua të pasiguruar dhe kapital sipërmarrës? Nëse ju është refuzuar një kredi nga një bankë ose institucion financiar për një ose më shumë arsye. Ju jeni në vendin e duhur për zgjidhjet e kredisë suaj, Ne japim hua nga 2,000 deri në 100,000,000,000.00 dollarë brenda periudhës së shlyerjes nga 1 deri në 20 vjet, në çdo pjesë të botës Email: (infrastructureloanfirm@gmail.com) Numri Whatsapp:  +2347061892843 Kontakti: Larry KREDI PA STRESI
Unë jam një investitor dhe huadhënës privat, keni nevojë për një hua të ligjshme, të ndershme, të besueshme dhe të shpejtë. Për informacione të mëtejshme ju lutem më kontaktoni kowaanna22@gmail.com
Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Unë jam gati t'ju jap një hua prej 2,000 deri në 900,000 euro (hua e shpejtë dhe e besueshme.) Unë punoj me disa banka për të më ndihmuar në këtë proces. me një normë interesi 2% mund t’ju ​​jap këtë kredi me të gjitha sigurimet e mundshme dhe garancitë bankare, sepse meqë nuk dua të shkel ligjin e fajdeve në veçanti, ju takon juve të shihni pagesat mujore që mund t’i shlyeni mbi 35 vjet. këto janë kushtet tona të huasë. Na kontaktoni për më shumë informacion Mail: jiripinos9@gmail.com Whatsap: +33751923537
Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Ejani tani dhe merrni një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Marrja e një huaje legjitime ka qenë gjithmonë një punë e madhe problem për klientin. Pyetja e Kredia e sigurt është diçka për të cilën klientët shqetësohen gjithnjë e më shumë, si dhe kur kërkojnë një hua nga një huadhënës legjitim. Norma e interesit për kredinë time është 3% dhe shuma minimale që jap si hua është 5,000 € dhe shuma maksimale është 500,000 €. Nëse jeni të interesuar për merrni ndihmë financiare pa frikë, pa shqetësime dhe në mënyrë të sigurt; Na kontaktoni sot për të bërë kërkesën tuaj për financim Dërgoni një email: finanza.credito02016@gmail.com Whatsapp: +33 7 55 26 98 90
Firma e huave Sky Wealth, ne japim kredi me një normë interesi 0f 3%. Ditë të mirë zotëri / am am. Ne jemi një kompani private dhe ne ofrojmë kredi me norma të ulëta interesi në përcaktimin e shumës së huasë është midis 100 milion provizioneve të huasë prej 1.000 Euro kredi për zhvillimin e biznesit: konkurrencë e përparimit / zgjerimit të biznesit. (Numri i Whatsapp: +79652625435) Ne ofrojmë një shumëllojshmëri të huave * Kredi personale (të siguruara dhe të pasiguruara) * Kredi biznesi (e siguruar dhe e pasiguruar) * Kredi për konsolidim Pa tarifa paraprake Ne ju falënderojmë që keni gjetur kohë për të lexuar këtë reklamë. Për më shumë informacion dhe pyetje, na dërgoni e-mail sot skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com Ju gjithashtu mund të na kontaktoni përmes faqes së internetit të kompanisë: http://skywealthloanfirm.wixsite.com/webworld Zonja Mary Mason.
Firma e huave Sky Wealth, ne japim kredi me një normë interesi 0f 3%. Ditë të mirë zotëri / am am. Ne jemi një kompani private dhe ne ofrojmë kredi me norma të ulëta interesi në përcaktimin e shumës së huasë është midis 100 milion provizioneve të huasë prej 1.000 Euro kredi për zhvillimin e biznesit: konkurrencë e përparimit / zgjerimit të biznesit. (Numri i Whatsapp: +79652625435) Ne ofrojmë një shumëllojshmëri të huave * Kredi personale (të siguruara dhe të pasiguruara) * Kredi biznesi (e siguruar dhe e pasiguruar) * Kredi për konsolidim Pa tarifa paraprake Ne ju falënderojmë që keni gjetur kohë për të lexuar këtë reklamë. Për më shumë informacion dhe pyetje, na dërgoni e-mail sot skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com Ju gjithashtu mund të na kontaktoni përmes faqes së internetit të kompanisë: http://skywealthloanfirm.wixsite.com/webworld Zonja Mary Mason.
kam nevojë për një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
kam nevojë për një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
kam nevojë për një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Mirëdita miq, jam shumë i lumtur që mora kredinë nga Firma e Kredisë Fair Finance, pashë rekomandimin në TV që Firma e Kredisë Fair Finance të jepte hua biznesi, kredi personale, hua, kredi për konsolidimin e borxhit dhe më shumë, kështu që i dërgova email përmes (fairfinanceloanfirm10@ gmail.com ose Numri WhatsApp: +1(504)603-3666) gjithashtu mund t'i dërgoni email nëse keni nevojë për një hua në rregull.
Mirëdita miq, jam shumë i lumtur që mora kredinë nga Firma e Kredisë Fair Finance, pashë rekomandimin në TV që Firma e Kredisë Fair Finance të jepte hua biznesi, kredi personale, hua, kredi për konsolidimin e borxhit dhe më shumë, kështu që i dërgova email përmes (fairfinanceloanfirm10@ gmail.com ose Numri WhatsApp: +1(504)603-3666) gjithashtu mund t'i dërgoni email nëse keni nevojë për një hua në rregull.
kam nevojë për një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
kam nevojë për një hua urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi gati të përpunojmë huanë tuaj Diten e mire, Jeni burrë apo grua biznesi? Koha për të përmbushur ëndrrën tuaj ka ardhur, ne jemi kompani kredie e çertifikuar, ne ofrojmë kredi me një normë interesi të ulët prej 3%, për individët dhe kompanitë në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një hua të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Numri i Whatsapp: +2347061892843 Numri i Whatsapp: +967737371424
Hello, Do you need Urgent loan? i am a private investor i give out loan to interested individuals and both company who are seeking loan with good faith. Are you seriously in need of an urgent loan? then you are at the right place. We give out business loan,personal loan, at the minimum amount of €1,000.00 to the maximum amount of €40,000.000.00, contact us for your loan request at 2% low interest rate to meet your demand and set out from financial problem.contact us today via email: jeromeburchael91@gmail.com Fill Out This Information Below Full Names: Country: Telephone Number: Loan Amount Needed: Loan Duration: Monthly Income: Home Address: Thanks as we await your response Also contact via whatsapp: +12149748303 Yours Sincerely, Loan/Financial Providers. Jerome Burchael
Përshëndetje, A keni nevojë për një kredi urgjente për të zgjidhur nevojat tuaja financiare? Ne ofrojmë hua që variojnë nga 2,000.00 në 100,000,000.00, ne jemi të besueshëm, të fuqishëm, të shpejtë dhe dinamik, pa kontroll kredie dhe ofron një garanci 100% të kredive të huaja gjatë periudhës së këtij transferimi. Ne gjithashtu lëshuam një kredi në të gjithë monedhën me 3% norma interesi për të gjitha kreditë .... Nëse jeni të interesuar, kthehuni tek ne përmes adresës së postës elektronike të kompanisë Ky email: Ju lutemi na ktheni, nëse jeni të interesuar, përmes: zekoceanfinance1@gmail.com zekoceanfinance@gmail.com Të fala, Z. Lanlazar Marcus zekoceanfinance@gmail.com zekoceanfinance1@gmail.com
Përshëndetje zonja dhe zotërinj, keni nevojë për ndihmë financiare? Unë jam Max Bent. Unë jam një huadhënës dhe gjithashtu një këshilltar financiar. Keni nevojë për një hua urgjente për të pastruar borxhet tuaja apo keni nevojë për një kredi për kapitalin tuaj për të përmirësuar biznesin tuaj? A jeni refuzuar nga bankat dhe agjencitë e tjera financiare? Keni nevojë për një konsolidim të kredisë ose hipotekë? Mos kërkoni më shumë pasi ne jemi këtu për t'i bërë të gjitha problemet tuaja financiare të së kaluarës. Na kontaktoni me email: oceanfmortgages@gmail.com oceanfmortgages@gmail.com Kjo është Hipotekat e Financave të Oqeanit. Ne u ofrojmë hua atyre që janë të interesuar me një normë interesi të arsyeshme prej 2%. Diapazoni varion nga 5,000.00 Euro në një maksimum prej 100,000,000.00 Euro.
Kërkoni fonde për të shlyer kreditë dhe borxhet ose huanë e biznesit? {georgewilliamsloanfirm333@gmail.com}. Atëherë firma e kredisë GEORGE WILLIAMS është përgjigjja. Ne ofrojmë të gjitha llojet e kredive, japim hua me një normë interesi të papaguar Aplikantët e interesuar duhet të na Kontaktoni përmes Email: [georgewilliamsloanfirm333@gmail.com]
A jeni nën rishikim apo administrim të borxhit? A jeni në listën e zezë? A po luftoni të përballoni pagesat tuaja mujore? A doni të blini një shtëpi, makinë ose hua biznesi, por jeni nën rishikim ose administrim të borxhit? Nëse i keni përgjigjur PO ndonjë prej pyetjeve të mia? Ju lutemi na kontaktoni përmes whatsapp: +447451280545 ose email: sllcapitaluk@gmail.com
Unë jam 51 vjeç. Një grua biznesi. Dikur kam pasur vështirësi në financim projekti / puna ime. Nëse nuk do të ishte shoku i tij i mirë që më solli GEORGE WILLIAMS FIRM KREDIA ku mora një hua prej [150,000 $] nga kompania e tij. Kur i kontaktova ata, u deshën vetëm 72 orë për të miratuar kredinë time dhe për ta transferuar atë në llogarinë time bankare pasi të kisha përmbushur të gjitha modalitetet e përcaktuara në kontratën / rregulloret e tyre të huasë. Edhe nëse ju keni një aftësi të keqe kredie, ata përsëri ju ofrojnë një favor. nëse ti keni nevojë për një ndihmë financiare emergjente, ju mund t'i kontaktoni ata sot në merrni një kredi përmes kësaj adrese email: [georgewilliamsloanfirm333@gmail.com]
MUNDSIA E KREDIS A jeni një sipërmarrës, industrialist, tregtar apo ndonjë person tjetër me probleme financiare. Ju dëshironi të zgjeroni biznesin tuaj, dëshironi të filloni një biznes, keni borxhe për të shlyer, atëherë, JAMES KELVINE Shërbimi i Huasë është përgjigjja e pyetjeve tuaja, Tani keni personin e vetëm që mund t'ju ndihmojë. Thisshtë ky njeri Z. Wang Lee., Ju lutemi kontaktoni me të përmes adresës së tij të postës elektronike: {jameskelvine28@gmail.com} dhe do të jeni plotësisht të kënaqur.
OFERTA URGJENTE E KREDISE Krijoni biznesin tuaj dhe pasurinë tuaj me shërbimet tona granti i huasë që varion nga 5,000 deri në 1,750,000 dollarë. Ne e ofrojmë këtë hua për të lejuar të gjithë ata që janë në një situatë financiare e vështirë dhe ata që duan të krijojnë biznesin e tyre për të pasur një jetë të lumtur. Huatë midis individëve ekzistojnë, kështu që mos e humbni kohën tuaj. na dërgoni me email përmes: georgewilliamsloanfirm333@gmail.com për të filluar ..
Oferta urgjente e kredisë. Ne ofrojmë hua të përballueshme për pronarët individualë dhe të biznesit, kontaktoni: (mohammedsalmanloanfirm999@gmail.com) për më shumë detaje.
Keni nevojë për një hua të përshtatshme për kënaqësinë tuaj? Ne ofrojmë një hua me normë interesi prej 3% për huamarrësit vendas dhe ndërkombëtarë. Ne jemi të çertifikuar, të besuar, të besueshëm, efikas, të shpejtë dhe dinamik dhe bashkëpunojmë. ne japim një hua afatgjatë për një maksimum prej 2 deri në 50 vjet. Keni nevojë për një hua të drejtpërdrejtë, të lehtë dhe të përballueshme për të shlyer borxhin tuaj, për të krijuar një biznes apo për një arsye tjetër? Nëse është kështu, ju lutemi na kontaktoni për një kredi. Kjo ofertë është për njerëz seriozë. Nëse jeni të interesuar, ju lutemi na kontaktoni përmes: Email: bryanstefanloanfirm@gmail.com WhatsApp: +919654763221 Ne jemi të çertifikuar, i besueshëm, efikas, i shpejtë dhe dinamik. Sinqerisht, Bryan Stefan bryanstefanloanfirm@gmail.com
Keni nevojë për një hua të përshtatshme për kënaqësinë tuaj? Ne ofrojmë një hua me normë interesi prej 3% për huamarrësit vendas dhe ndërkombëtarë. Ne jemi të çertifikuar, të besuar, të besueshëm, efikas, të shpejtë dhe dinamik dhe bashkëpunojmë. ne japim një hua afatgjatë për një maksimum prej 2 deri në 50 vjet. Keni nevojë për një hua të drejtpërdrejtë, të lehtë dhe të përballueshme për të shlyer borxhin tuaj, për të krijuar një biznes apo për një arsye tjetër? Nëse është kështu, ju lutemi na kontaktoni për një kredi. Kjo ofertë është për njerëz seriozë. Nëse jeni të interesuar, ju lutemi na kontaktoni përmes: Email: bryanstefanloanfirm@gmail.com WhatsApp: +919654763221 Ne jemi të çertifikuar, i besueshëm, efikas, i shpejtë dhe dinamik. Sinqerisht, Bryan Stefan bryanstefanloanfirm@gmail.com
Ofertë kredie personale dhe biznesi! A jeni ekonomikisht i dobët? Apo po kërkoni fonde për të shlyer huatë dhe borxhet ose për të filluar biznesin tuaj? Thjesht përgjigjuni kësaj oferte për të marrë miratimin paraprak të huasë ose për një përshtatje personale ose biznesi për çdo qëllim, të tilla si: 1 • Kredi hipotekare 2 • Kredi personale 3 • Kredi automatike 4 • Financimi i projektit 5 • Shtimi i kapitalit Siguroni një hua me ne sot dhe filloni me diçka shpërblyese. 100% e garantuar sepse ne gjithashtu sigurojmë një marrëdhënie të sinqertë me klientët, pa kontrolle kredie dhe pa kolateral me hapa të thjeshtë dhe financim të shpejtë me një normë të ulët interesi, deri në një maksimum prej 3% sesa institutet e tjera. Ne kemi një kapacitet huadhënie deri në 5 milion euro. Njerëzit e interesuar seriozë dhe të gatshëm duhet thjesht të përgjigjen. Na kontaktoni përmes emailit bryanstefanloanfirm@gmail.com ose whatsapp: +919654763221 Sinqerisht! Bryan Stefan
Ofertë kredie personale dhe biznesi! A jeni ekonomikisht i dobët? Apo po kërkoni fonde për të shlyer huatë dhe borxhet ose për të filluar biznesin tuaj? Thjesht përgjigjuni kësaj oferte për të marrë miratimin paraprak të huasë ose për një përshtatje personale ose biznesi për çdo qëllim, të tilla si: 1 • Kredi hipotekare 2 • Kredi personale 3 • Kredi automatike 4 • Financimi i projektit 5 • Shtimi i kapitalit Siguroni një hua me ne sot dhe filloni me diçka shpërblyese. 100% e garantuar sepse ne gjithashtu sigurojmë një marrëdhënie të sinqertë me klientët, pa kontrolle kredie dhe pa kolateral me hapa të thjeshtë dhe financim të shpejtë me një normë të ulët interesi, deri në një maksimum prej 3% sesa institutet e tjera. Ne kemi një kapacitet huadhënie deri në 5 milion euro. Njerëzit e interesuar seriozë dhe të gatshëm duhet thjesht të përgjigjen. Na kontaktoni përmes emailit bryanstefanloanfirm@gmail.com ose whatsapp: +919654763221 Sinqerisht! Bryan Stefan
Oferta urgjente e huasë me një normë të ulët interesi prej 3% APLIKONI TANI. Blerja për kredi biznesi dhe të gjitha kreditë e tjera të lidhura FONDET E KREDIS SR KRISHTIT ju mbuluan, ne kemi një ofertë të veçantë për ju ne ju ofrojmë një platformë ku mund të përfitoni kredi me një normë interesi prej 3% për një periudhë interesante prej 1 deri në 35 vjet, ne jemi të besueshëm, kemi besim të denjë dhe të ligjshëm. Ne ofrojmë hua nga një minimum prej $ 5,000 në një maksimumi $ 80,000,000: 00. Klientët e interesuar duhet të na dërgojnë me mirësi përmes portalit të kompanisë për të plotësuar formularin e aplikimit përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Oferta urgjente e huasë me një normë të ulët interesi prej 3% APLIKONI TANI. Blerja për kredi biznesi dhe të gjitha kreditë e tjera të lidhura FONDET E KREDIS SR KRISHTIT ju mbuluan, ne kemi një ofertë të veçantë për ju ne ju ofrojmë një platformë ku mund të përfitoni kredi me një normë interesi prej 3% për një periudhë interesante prej 1 deri në 35 vjet, ne jemi të besueshëm, kemi besim të denjë dhe të ligjshëm. Ne ofrojmë hua nga një minimum prej $ 5,000 në një maksimumi $ 80,000,000: 00. Klientët e interesuar duhet të na dërgojnë me mirësi përmes portalit të kompanisë për të plotësuar formularin e aplikimit përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Oferta urgjente e huasë me një normë të ulët interesi prej 3% APLIKONI TANI. Blerja për kredi biznesi dhe të gjitha kreditë e tjera të lidhura FONDET E KREDIS SR KRISHTIT ju mbuluan, ne kemi një ofertë të veçantë për ju ne ju ofrojmë një platformë ku mund të përfitoni kredi me një normë interesi prej 3% për një periudhë interesante prej 1 deri në 35 vjet, ne jemi të besueshëm, kemi besim të denjë dhe të ligjshëm. Ne ofrojmë hua nga një minimum prej $ 5,000 në një maksimumi $ 80,000,000: 00. Klientët e interesuar duhet të na dërgojnë me mirësi përmes portalit të kompanisë për të plotësuar formularin e aplikimit përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Oferta urgjente e huasë me një normë të ulët interesi prej 3% APLIKONI TANI. Blerja për kredi biznesi dhe të gjitha kreditë e tjera të lidhura FONDET E KREDIS SR KRISHTIT ju mbuluan, ne kemi një ofertë të veçantë për ju ne ju ofrojmë një platformë ku mund të përfitoni kredi me një normë interesi prej 3% për një periudhë interesante prej 1 deri në 35 vjet, ne jemi të besueshëm, kemi besim të denjë dhe të ligjshëm. Ne ofrojmë hua nga një minimum prej $ 5,000 në një maksimumi $ 80,000,000: 00. Klientët e interesuar duhet të na dërgojnë me mirësi përmes portalit të kompanisë për të plotësuar formularin e aplikimit përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Firma e kredisë Sky Wealth, ne japim hua me një normë interesi 0f 3%. Mirëdita zotëri / jam. Ne jemi një kompani private dhe ne ofrojmë kredi me norma të ulëta interesi në përcaktimin e shumës së kredisë është midis 100 milion provizione të kredisë prej 1.000 Euro hua për zhvillimin e biznesit: konkurrenca e avantazhit / zgjerimit të biznesit. (Numri Whatsapp: +79652625435) Ne ofrojmë një larmi kredie * Kredi personale (të siguruara dhe të pasigurta) * Kredi biznesi (të siguruara dhe të pasiguruara) * Kredi për Konsolidim Pa tarifa paraprake Ne ju falënderojmë që gjetët kohë për të lexuar këtë reklamë. Për më shumë informacion dhe pyetje, dërgoni e-mail tek ne sot skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com Ju gjithashtu mund të na kontaktoni përmes faqes në internet të kompanisë: http://skywealthloanfirm.wixsite.com/webworld Zonja Mary Mason.
Firma e kredisë Sky Wealth, ne japim hua me një normë interesi 0f 3%. Mirëdita zotëri / jam. Ne jemi një kompani private dhe ne ofrojmë kredi me norma të ulëta interesi në përcaktimin e shumës së kredisë është midis 100 milion provizione të kredisë prej 1.000 Euro hua për zhvillimin e biznesit: konkurrenca e avantazhit / zgjerimit të biznesit. (Numri Whatsapp: +79652625435) Ne ofrojmë një larmi kredie * Kredi personale (të siguruara dhe të pasigurta) * Kredi biznesi (të siguruara dhe të pasiguruara) * Kredi për Konsolidim Pa tarifa paraprake Ne ju falënderojmë që gjetët kohë për të lexuar këtë reklamë. Për më shumë informacion dhe pyetje, dërgoni e-mail tek ne sot skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com Ju gjithashtu mund të na kontaktoni përmes faqes në internet të kompanisë: http://skywealthloanfirm.wixsite.com/webworld Zonja Mary Mason.
Keni nevojë për një hua urgjente për të pastruar borxhet tuaja apo keni nevojë për një kredi për kapitalin tuaj për të përmirësuar biznesin tuaj? A jeni refuzuar nga bankat dhe agjencitë e tjera financiare? Keni nevojë për një konsolidim të kredisë ose hipotekë? Mos kërkoni më shumë pasi ne jemi këtu për t'i bërë të gjitha problemet tuaja financiare të së kaluarës. Na kontaktoni me email: oceanfmortgages@gmail.com oceanfmortgages@gmail.com Kjo është Hipotekat e Financave të Oqeanit. Ne u ofrojmë hua atyre që janë të interesuar me një normë interesi të arsyeshme prej 2%. Diapazoni varion nga 5,000.00 Euro në një maksimum prej 100,000,000.00 Euro.
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
Përshëndetje miq, unë thjesht dua të ju rekomandoj në një kompani të mirë kredie ku kam marrë huanë time prej $ 30,000.00 përmes postës elektronike të tyre kur isha duke kërkuar për Kredi për të paguar faturat e mia dhe për të vazhduar jetën, atëherë një mik më dha detajet e kësaj kompanie të cilat unë kontaktova përmes kësaj përmes whatsapp: +256756543536 ose email: christharmonyloanfund@gmail.com
A po kërkoni të merrni ndonjë lloj kredie me një normë të ulët interesi? Këtu keni një mundësi për të marrë një hua që ju përshtatet dhe për të bërë ëndrrën tuaj të vërtetë. Ju mirëpres në firmën e huasë në ambros. Një kompani private që ofron një kredi në 2%. Ne bëjmë hua tregtare, kredi hipotekare, kredi studentore, kredi me kredi të keqe, kredi personale, kredi ndërtimi, kredi payday, kredi studentore, etj Shërbimet tona janë shumë të lira dhe ju bëjnë të buzëqeshni. Nëse jeni të interesuar të merrni një kredi nga ne, ju lutemi na kontaktoni me email nonloaninvestments05@gmail.com gjithashtu mund të kontaktoni përmes WhatsApp +393510423831
Kur keni ndërmend të huazoni para, gjithmonë merrni hua para nga një pesimist. A keni nevojë për kapital për biznesin tuaj në shkallë të vogël? Biznes në shkallë të gjerë? A keni ndonjë ide fitimprurëse biznesi apo biznes ekzistues që kërkon financim? Apo doni të merrni hua para për përdorimin tuaj personal? Me një normë interesi për aq të ulët sa 4%. A keni nevojë për kredi makinash, kredi arsimore, kredi për konsolidimin e borxheve, kredi për shtëpi, kredi për kamionë, kredi hipotekare, kredi ndërkombëtare, kredi për mobilje. Cilado lloj kredie që ju kërkoni është e disponueshme në GOLDSTEIN LOAN FIRM me një normë interesi deri në 4%. Email; goldsteinloanfirm@gmail.com Telefon; +13603409777
Kur keni ndërmend të huazoni para, gjithmonë merrni hua para nga një pesimist. A keni nevojë për kapital për biznesin tuaj në shkallë të vogël? Biznes në shkallë të gjerë? A keni ndonjë ide fitimprurëse biznesi apo biznes ekzistues që kërkon financim? Apo doni të merrni hua para për përdorimin tuaj personal? Me një normë interesi për aq të ulët sa 4%. A keni nevojë për kredi makinash, kredi arsimore, kredi për konsolidimin e borxheve, kredi për shtëpi, kredi për kamionë, kredi hipotekare, kredi ndërkombëtare, kredi për mobilje. Cilado lloj kredie që ju kërkoni është e disponueshme në GOLDSTEIN LOAN FIRM me një normë interesi deri në 4%. Email; goldsteinloanfirm@gmail.com Telefon; +13603409777
më duhet një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi të gatshëm të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, A jeni një burrë biznesi apo një grua? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani e çertifikuar e huasë, ne ofrojmë kredi me normë të ulët interesi prej 3%, Për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes. Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Telefononi / Numrin Whatsapp: +2347061892843
më duhet një kredi urgjente në fredlarryloanfirm@gmail.com Këtu ne jemi të gatshëm të përpunojmë kredinë tuaj Diten e mire, A jeni një burrë biznesi apo një grua? Ka ardhur koha për të përmbushur ëndrrën tuaj, ne jemi kompani e çertifikuar e huasë, ne ofrojmë kredi me normë të ulët interesi prej 3%, Për individë dhe kompani në të gjithë globin, në çdo monedhë që dëshironi, paund, dollar, euro etj. Mbështetuni tek ne sot për një kredi të shpejtë dhe të garantuar na kontaktoni përmes Email: (fredlarryloanfirm@gmail.com) ose (fredlarryloanfirm@hotmail.com) Telefononi / Numrin Whatsapp: +2347061892843
AFFORDABLE/COMFORTABLE LOAN OFFER WITHOUT COST/STRESS CONTACT US VIA Call/Text +1(415)630-7138 Email drbenjaminfinance@gmail.com Do you find yourself in a bit of trouble with unpaid bills and don’t know which way to go or where to turn? What about finding a reputable Debt Consolidation firm that can assist you in reducing monthly installment so that you will have affordable repayment options as well as room to breathe when it comes to the end of the month and bills need to get paid? BENJAMIN LOAN INVESTMENTS FINANCE is the solution to your financial misfortune. We offer all types of loan ranging from $5,000.00 to $533,000,000.00USD with a low interest rate of 2% and loan duration of 1 to 35 years to pay back the loan secure and unsecured. Our loans are well insured for maximum security is our priority, Our leading goal is to help you get the services you deserve, Our program is the quickest way to get what you need in a snap. Kindly reduce your payments to ease the strain on your monthly expenses by Contacting us on the following Call/Text +1(415)630-7138 Email drbenjaminfinance@gmail.com Loan Offer Alert For Everyone! Are you financially down and you need an urgent credit/financial assistance? Or are you in need of a loan to start-up/increase your business or buy your dream house. GET YOUR INSTANT LOAN APPROVAL 100% GUARANTEED TODAY NO MATTER YOUR CREDIT SCORE. drbenjaminfinance@gmail.com
Hello; I'm Eliza Rivera, I'm a loan officer and I represent the Financial Market Service. Are you in need of financial support for any reasons? If your answer is yes, Feel free to contact my firm today for more details about my loan program; contact us via email ( financialmarketservice@gmail.com ). You may ask why us? Now I need you to know that Our Online Capital program is unlike anything else. Here is just a bit of what makes our working capital program different. -QUICK APPLICATION PROCESS -FUNDING AS SOON AS 24 HOURS -GET UP TO €500,000 -AUTOMATED PAYMENTS -NO COLLATERAL REQUIRED -AND MOST IMPORTANTLY, NO HIDDEN CHARGES  -AND THE GOOD NEWS IS DESPITE THE PANDEMIC OUR FAST SERVICE LOAN   OFFER STILL STANDS. We understand unexpected financial events happen, and we're here to help. Whether you want to consolidate debt, pay unexpected medical expenses, start up a business or just want to go on a family vacation, whatever your reasons are, we understand. Our goal at Financial Market Service is to provide access to personal loans, business loan and mortgage loan at an affordable interest rates of 2%, in a timely manner, Contact us today for complete details via Email financialmarketservice@gmail.com   Sincerely
diten e mire, Nëse jeni burrë biznesi apo grua? Nëse jeni në ndonjë stres financiar ose keni nevojë për fonde për të filluar biznesin tuaj? Keni nevojë për hua për hua të borxhit ose për të paguar faturat? A keni një rezultat të ulët kredie dhe e keni të vështirë të merrni një kredi nga bankat vendore dhe institucionet e tjera financiare? A keni nevojë për një kredi apo financë siç janë: a) kredi personale b) arsimimi, c) Konsolidimi i borxhit, d) zgjerimi, e) etj Ne u ofrojmë kredi individëve, firmave dhe organeve bashkëpunuese me 3% normë interesi për çdo vit, Shuma minimale që mund të huazoni është 2,000.00 euro deri në Maksimumin prej 50 Milion Euro. Ju lutemi nëse jeni të interesuar na kontaktoni me informacionin e-mail më poshtë. KONTAKTONI TANI: info.trustfirm2012@gmail.com EMRI: Zonja Catherine Cole
Përshëndetje, A keni nevojë për një kredi urgjente për të zgjidhur nevojat tuaja financiare? Ne ofrojmë kredi që variojnë nga 2.000,00 deri në 100,000,000.00, jemi të besueshëm, të fuqishëm, të shpejtë dhe dinamikë, pa kontroll kredie dhe ofron një garanci 100% kredi të huaja gjatë periudhës së këtij transferimi. Ne gjithashtu kemi lëshuar një kredi të gjithë monedhën me 3% norma të interesit për të gjitha kreditë .... Nëse jeni të interesuar kthehuni tek ne përmes adresës së emailit të kompanisë Kjo email: Ju lutemi na riktheheni, nëse jeni të interesuar, përmes: zekoceanfinance1@gmail.com zekoceanfinance@gmail.com Të fala, Z. Lanlazar Marcus zekoceanfinance@gmail.com zekoceanfinance1@gmail.com
A keni provuar të merrni kredi nga bankat pa sukses? Urgjentisht duhen para për të dalë nga borxhi? Keni nevojë për para për zgjerimin ose krijimin e biznesit tuaj? Merrni një kredi nga një nga kompanitë kryesore të kredisë në Mbretërinë e Bashkuar. Për më shumë informacion, ju lutemi kontaktoni përmes WhatsApp: +14092051142 ose me email: larryfox2017@gmail.com

Artikujt më të fundit